Promocje na dokna dachowe UWAGA!!! MATERIAŁY BUDOWLANE DOWOZIMY DO WROCŁAWIA I W PROMIENIU 40 KM OD MIASTA! BUDOWANIE Z HDS DO KOŃCA MARCA!!

Kominy

Dym i spaliny wytwarzane przez urządzenia grzewcze odprowadzane będą z Twojego z domu na zewnątrz poprzez kominy. Jest to istotny element każdego domu, ponieważ budowa komina i materiały użyte do jego budowy mają decydujący wpływ na parametry pracy urządzenia grzewczego, podłączonego do systemu kominowego. Coraz częściej kominy murowane z cegieł są zastępowane przez prefabrykowane systemy kominowe.

Zalety i opinie dotyczące systemów kominowych:

  • mniejsze wymiary systemów kominowych od tych murowanych z cegły - dzięki temu zajmą mniej cennego miejsca w Twoim domu
  • łatwość w czyszczeniu dzięki gładkiej powierzchni ceramicznej rury wewnątrz komina systemowego
  • systemy kominowe wyposażone są zarówno w część przeznaczoną do odprowadzania spalin, jak i służącą do wentylowania pomieszczeń (w tym dostawiane do systemu pustaki wentylacyjne), co ułatwia i daje większe pole manewru w wykonawstwie
  • tradycyjne kominy murowane nie spełniają wymogów bezpieczeństwa - cegła ulega korozji na skutek kwasów wydzielanych z dymu. Na skutek rozgrzewania i ochładzania się cegły dochodzi do powstawania szczelin, przez które może przedostać się do domu dym i szkodliwe gazy
  • atrakcyjna cena - zamiast misternego zlepiania cegiełek wykonawca ma do dyspozycji pewną ilość fabrycznie wykonanych kształtek i elementów, z których - jak z klocków - składa komin. Dlatego postawienie systemów kominowych jest porównywalne cenowo do tradycyjnych kominów murowanych (biorąc pod uwagę materiał i robociznę)
  • wieloletnia, zwykle 30-letnia gwarancja

Standardowy dom jednorodzinny może być wyposażony nawet w kilka kominów. Ich liczba uzależniona jest od rozwiązania przyjętego w projekcie. Zazwyczaj jednak wszystkie przewody kominowe umieszcza się w jednym kominie - zarówno dymowe, spalinowe jak i wentylacyjne. Niemniej jednak możliwe są inne rozwiązania - każdy przewód można poprowadzić do indywidualnego komina.

W ofercie SBB Wrocław znajdziesz kominy i systemy kominowe Kom-went oraz Schiedel w atrakcyjnych cenach. Jeśli interesują Cię ceny kominów, przyjedź lub zadzwoń:

SBB Wrocław - Materiały budowlane
tel. 71/ 363 45 64
tel. 535 383 240
e-mail: biuro@sbb.net.pl

Uwaga: Materiały budowlane dowozimy do Wrocławia i w promieniu 40 kilometrów od miasta.