Promocje na dokna dachowe UWAGA!!! MATERIAŁY BUDOWLANE DOWOZIMY DO WROCŁAWIA I W PROMIENIU 40 KM OD MIASTA! BUDOWANIE Z HDS DO KOŃCA MARCA!!

Nadproża żelbetowe L-19

Nadproża żelbetowe L-19 możesz montować nad różnego rodzaju otworami w ścianach budynku, np. oknami, drzwiami, bramą garażową itp. Są one gotowymi, betonowymi prefabrykowanymi elementami konstrukcyjnymi. Są to belki betonowe, zbrojone stalą, o długości od 90cm do 3m. Nazwa wywodzi się od kształtu tego nadproża, który przypomina literę L.

Powinieneś pamiętać, że największa szerokość otworu, do którego może być zastosowane nadproże to 2,75 m. Nadproża L-19 można stosować w różnego rodzaju materiałach ściennych: w pustakach ceramicznych, Ytongu czy silikatach.

Montaż betonowych nadproży L-19 jest stosunkowo prosty. Na szalunku z desek układane są od 2 do 4 belek L-19 (ilość uzależniona jest od grubości ściany). Wolne przestrzenie wypełnia się betonem. W przypadku budowy ścian domu w technologii jednowarstwowej, zewnętrzną stronę nadproża dodatkowo powinieneś ocieplić np. styropianem.

W ofercie SBB Wrocław znajdziesz systemy nadproża L-19 w atrakcyjnej cenie. Jeśli interesują Cię ceny nadproży żelbetowych, przyjedź lub zadzwoń:

SBB Wrocław - Materiały budowlane
tel. 71/ 363 45 64
tel. 535 383 240
e-mail: biuro@sbb.net.pl

Uwaga: Materiały budowlane dowozimy do Wrocławia i w promieniu 40 kilometrów od miasta.